اخذ اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری
صفحه اصلی مقالات اخذ اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت  از طریق سرمایه گذاری در استانبول

کشور ترکیه به دلیل همسایگی نزدیک به ایران و موقعیت جغرافیایی خاص، مورد هدف بسیاری از ایرانیان جهت سرمایه گذاری  در استانبول و اخذ اقامت این کشور قرار می گیرد. شرایط اقتصادی ترکیه در سال های اخیر تحولات زیادی داشته است. این تحولات در برخی از سال ها ضعیف بوده و در برخی از سال ها پیشرفت چشم گیری داشته است.

اما در سال های اخیر اصلاحات انجام شده اقتصاد ترکیه را بسیار قوی کرده است و این امر سبب شده افراد خارجی ترکیه را بر حسب موقعیت جغرافیایی که دارد برای سرمایه گذاری انتخاب کنند. همچنین شباهت فرهنگ کشور ترکیه با مردم ایران بکی از دلایلی است که ایرانیان ترکیه را به عنوان مقصد خود انتخاب می کنند. اما باید نظر داشت که سرمایه گذاری در یک کشور خارجی می تواند منافع و ریسک های خاص خودش را داشته باشد،

در زمان سرمایه گذاری در یک کشور خارجی، باید همه ی جوانب مثبت و منفی را در آن کشور در نظر گرفت و بررسی کرد

. مقررات مربوط به اخذ شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری اخیرا تغییر پیدا کرده است. براساس قوانین گذشته سرمایه گذاران برای اخذ اقامت ترکیه باید مبلغی بین ۱ تا ۳ میلیون دلار آمریکا به روش های مختلف در ترکیه سرمایه گذاری می کردند. اما در قوانین جدید در سال ۲۰۱۹ این مبلغ کاهش پیدا کرده است و در بازه ۲۵۰ هزار تا ۵۰۰ هزار دلار آمریکا می باشد.

سرمایه گذاری در ترکیه به روش های مختلفی صورت می پذیرد که در ادامه به آن می پردازیم.

 src=

سرمایه گذاری در استانبول از طریق خرید ملک

یکی از راه های سرمایه گذاری در ترکیه برای اخذ تابعیت ترکیه، خرید ملک در استانبول می باشد. البته باید در نظر گرفت که اقامت دائم ترکیه تنها با خرید ملک امکان پذیر نیست و در واقع اقامت با خرید ملک یک اقامت موقت قابل تمدید می باشد که پس از اتمام در صورتی که شما همچنان صاحب ملک باشید و سند ملک به نام شما باشد، می تواند اقامت خود را به مدت یکسال دیگر تمدید نمایید.

برای اخذ اقامت دائم می بایست بین ۵ تا ۸ سال اقامت موقت داشته باشید و اینکه در کشور حضور داشته باشید و بیمه خود را نیز پرداخت کرده باشید.

با در نظر گرفت شرایط ذکر شده، حداقل مبلغ سرمایه گذاری در خرید ملک ۲۵۰ هزار دلار آمریکا می باشد. راه های مختلفی جهت خرید ملک در ترکیه وجود دارد که آسان ترین آن، خرید مستقیم است. یعنی با پرداخت مبلغ ملک به صورت آنی صاحب ملک شوید.

متقاضیان خرید ملک در ترکیه  می توانند به صورت اقساطی و یا از طریق وام های بانکی اقدام به خرید نمایند.

 

در بخش مربوط به مشاوره خرید املاک در استانبول، به بررسی دقیق قوانین خرید ملک در استانبول و چالش های مربوط به آن خواهیم پرداخت. ریسک ها و مشکلات مربوط به این بخش را بررسی خواهیم کرد و تلاش میکنیم آخرین قوانین و مقررات این حوزه را اطلاع رسانی کنیم.

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق سپرده های بانکی

شما می توانید تنها با سپرده گذاری در بانک های ترکیه تابعیت این کشور را اخذ کنید و نیاز به سرمایه گذاری در هیچ زمینه ای نمی باشد. در این روش باید حداقل مبلغ ۵۰۰ هزار دلار آمریکا در یکی از بانک های ترکیه سپرده گذاری کنید.

این مبلغ سابقا ۳ میلیون دلار آمریکا بود که اخیرا به مبلغ ۵۰۰ هزار دلار آمریکا کاهش یافته است. پول شما باید حداقل به مدت سه سال در بانک باقی بماند. بانک های ترکیه می توانند حساب های بانکی را با ارزهای مختلفی فعال کنند.

همچنین می توانند سیستم آنلاین بنکینگ را برای شما در نظر داشته باشند تا بتوانید حساب های خود را کنترل کنید. با توجه به مبالغ سپرده ای که شما در نظر دارید و همچنین مدت زمانی که  می توانید پول را در بانک های ترکیه نگهداری کنید، می توانند درصدهای مختلفی از سود بانکی را نیز برای  شما در نظر بگیرند تا بتوانید سود خود را نیز دریافت کنید.

------

در صورتی که این مقاله توجه شما را جلب کرده است می توانید برای مطالعه ادامه مقاله به وب سایت اصلی این گروه مراجعه نموده و از طریق لینک زیر مقاله را به طور کامل مطالعه فرمایید. 
 

http://bit.ly/2K732lC

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید

کمبود 17 هزار معلم در خوزستان

معاون پژوهش و برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش خوزستان گفت...